Zielona szkoła 2023

Wczoraj wróciliśmy z zielonej szkoły a dzisiaj rozdanie świadectw.Ten tydzień mimo że jest ostatnim w tym roku szkolnym był bardzo intensywny.Spędziliśmy go na zielonej szkole w miejscowości Wieleń Zaobrzański. Gościł nas ośrodek „Krokus” Urokliwe miejsce blisko natury. Skupiliśmy się na poznaniu świata, ćwiczyliśmy swoją uważność na otoczenie a z poziomu kajaków zwiedzaliśmy Przemęcki Park Krajobrazowy i kajakowy szlak konwaliowy.Wspaniałe widoki, których nie dało się uchwycić nawet najlepszym aparatem. Za wyjątkiem licznie występujących grążeli i czapli siwych udało nam się dostrzec, gdy przepływaliśmy obok, startującego z wyspy Konwaliowej (chyba) Bielika (a może Kanie Czarną).Ciężko powiedzieć ponieważ, widziany przez nas osobnik miał rozpiętość skrzydeł około 2 metry i do tego zdecydowanie jaśniejszą głowę a ogon był półokrągły. Jesteśmy jednak pewni że widzieliśmy Kanię Rudą, krążącą nad lasem. Poznaliśmy ja po charakterystycznym ubarwieniu i ogonie w kształcie <.Dzięki wspólpracy z klubem SP6ZHP mieliśmy pierwsze zajęcia z posługiwania się radiotelefonami, które doskonale sprawdziły się w lesie podczas gry terenowej. Już wiemy że musimy jeszcze popracować nad swoją orientacją w terenie 😉Wszyscy wrócili cali, zdrowi i szcześliwi do domu, głodni przygody i czekających nas wakacji.

One Comment to “Zielona szkoła 2023”

1. Chciałbym wyrazić uznanie dla autora za umiejętność nie tylko wyjaśniania zagadnień, ale także ożywiania ich, nadając im pulsujące życiem wymiary, które zapadają w pamięć czytelnika.